PAGALBA ODAI ŽIEMĄ – NE TIK KREMAI

Manantys, kad vienintelis odos priežiūros pokytis žiemą – riebesnio kremo sluoksnis, yra teisūs tik iš dalies. Grožio terapeutė Sonata Granovska primena, kad šiuo metų laiku odą svarbu ne tik apsaugoti, bet ir drėkinti.

Pagrindinė taisyklė

Pasikliaudami vien savo žiniomis, žmonės neretai kartoja vieną ir tą pačią klaidą – žiemą odą maitindami riebesniu nei įprastai kremu, pamiršta jos drėkinimą. Jau penkiolika metų odos grožį ir sveikatą puoselėjanti kosmetologė ir grožio terapeutė S. Granovska teigia, kad šaltuoju metu laiku kiekvienoje kosmetinėje privalo būti ne tik riebesni, maitinamieji, bet ir drėkinantys kremai. Geriausiai tam tinka „emolientai“ – kremai, sudaryti iš vandens ir lipidų. Juose nėra kvapiklių, dažiklių, o pagrindinė funkcija – drėkinti ir minkštinti odą. Žiemą patartina rinktis emolientus, kurie yra šiek tiek riebesni, o jų sudėtyje yra daugiau lipidų negu vandens.

„Riebesnis, maitinantis kremas dienos metu atlieka savotišką skydo funkciją. Tuo metu drėkinantys kremai, serumai yra idealūs nakčiai, dėl sauso, dirbtinai šildomų patalpų oro, kuris išdžiovina ir dehidratuoja odą“, – nors neretai lydi užkimštų porų baimė, riebesnio kremo, anot S. Granovskos neturėtų atsisakyti ir riebesnės odos savininkės ar savininkai.

Dieną jiems vertėtų naudoti kiek lengvesnį kremą, o vakare – riebesnį. Vis dėlto, svarbiausias dalykas, kurio nevalia pamiršti, tai skysčių vartojimas. Nors skamba neįtikėtinai, pagrindinė problema, žiemą varginanti mūsų odą – vandens netekimas. Šį procesą lydi sausumas, skilinėjimas, šerpetojimas ir kiti nemalonūs pojūčiai.

„Savo klientėms nuolatos akcentuoju vandens kiekio rekomendaciją. Tai yra pats pigiausias būdas turėti glotnią odą. Tos, kurios įpratusios vandenį gurkšnoti ištisus metus, be problemų daro tą ir žiemą. Neturinčios šio įpročio sau smarkiai kenkia“, – galvodami apie geresnę savijautą, žmonės, anot S. Granovskos, turėtų keisti savo įpročius.

Nepamirškite rankų odos

Darsyk pabrėžusi vandens svarbą visam organizmui, S. Granovska priminė, kad žiemą veido odą vertėtų palepinti ne tik kremais, bet ir kaukėmis. Raminančios, praturtintos įvairiomis medžiagomis, jos esą pasitarnauja tarsi reabilitacija. Norint džiaugtis gražiomis, švelniomis lūpomis, žiemą, kai lauke būna šalta, vėjuota ir drėgna, o patalpose, kur prasidėjęs šildymo sezonas – šilta ir sausa, jų taip pat nevalia pamiršti.

„Kalbu ne apie paprastą vazeliną. Vizualiai lūpos su juo atrodo pridrėkintos, tačiau problemos nesprendžia. Reikia rinktis maitinančius, vitaminais praturtintus, drėkinančius balzamus, kremus“, – kosmetologė, grožio terapeutė kvietė pasirūpinti savo rankomis.

Nemėgstančioms ne tik pirštinių, bet ir kremų, kurie sunkiai susigeria į rankų odą, S. Granovska prieš miegą rekomendavo specialias, įvairiomis medžiagomis praturtintas kaukes. Jos ne tik ramina sudirgusią rankų odą, bet ir ją pamaitina.

„Yra dar viena priemonė – putų pavidalo rankų kremas. Jis užtraukia odą savotiška plėvele, kuri nelimpa ir neerzina“, – šį produktą, anot S. Granovskos, galima įsigyti www.soderma.lt

Kruopšti atranka

Internetinėje parduotuvėje www.soderma.lt – tik kruopščiai atrinkti gamintojai, tokie kaip „Dermaceutic“, „Skeyndor“, „Pepplus“ ar „Onmacabim“ ir laiko patikrinti jų gaminiai: kasdienio vartojimo kremai, priemonės be parabenų, žymėtos „eco“ ženklu ir dermatologinė kosmetika, padedanti kovoti su įvairiomis odos problemomis. Sau tinkamą produktą čia galima rasti pagal gamintoją arba pagal odos tipą ir turimą problemą.

„Tarkim, skundžiatės raustančia oda. Paieškoje įvedate raktinius žodžius ir gaunate jums tinkamiausius variantus“, – nepaisant patogumo ir galimybės rinktis pačiam, S. Granovksa siūlo pasinaudoti nemokama konsultacija.

Jos metu specialistai atsako į visus rūpimus klausimus ir rekomenduoja, ką vertėtų naudoti konkrečiu atveju.

„Per ilgus darbo metus pastebėjau, kad labai svarbu tikslingai atsirinkti produktą, nesvarbu, apie ką bekalbėtume. Nesakau, kad visuomet ir visu 100 proc. pataikai, bet jei pavysta tai padaryti bent 90 proc. atsiranda vidinis pasitenkinimo jausmas, geresnė gyvenimo kokybė. Be to, susitaupo pinigai, – Specialistė kalbėjo asmeninės patirties pavyzdžiais. – Būna ateina naujos klientės, atidaro savo kosmetinę, o joje dešimt kremų. Pagal reklamą, pagal nuolaidas, pagal močiutę, kuri sakė ir kaimynę, kuri nupirko, pagal draugę, kuriai tiko. Žiūri į visą tą „turtą“ ir supranti, kad atėjo žmogus su kiti amžiaus segmentu, su kitomis problemomis ir iš to, ką jis atsinešė, niekas arba praktiškai niekas netinka!“

Pagalvokite apie dovanas

Artėjant didžiosioms metų šventėms mes desperatiškai ieškome dovanų. Galiausiai, suvokę, kad laiko liko visai mažai, imame tai, kas papuola po ranka. Taip į indaujas keliauja nereikalingi puodukai, po lovoms – nenešiojamos šlepetės, o vonios spintelėse įsitaiso netinkamo kremo pakuotės. Anot S.Granovskos, kosmetikos dovanojimas nėra pats geriausias pasirinkimas. Nebent tuo atveju, jei tikrai žinote, ką žmogus naudoja.

„Žinoma, yra dovanos, su kuriomis neprašausite. Tai universalus drėkinantis odos prausiklis, bespiritinis drėkinantis tonikas“, – visgi, geriausias pasirinkimas artėjant šventėms, specialistės teigimu – dovanų čekis. Internetinėje parduotuvėje www.soderma.lt jį galima panaudoti ne tik norimai kosmetikai įsigyti, bet ir įvairioms procedūroms atlikti. Čekis galioja visus metus, todėl nespėję savimi pasirūpinti žiemą, išpirkti kaltę prieš savo odą galėsite vasarą.

Šaltinis: 2021-12-10 06:00 Kauno.diena.lt inf.

Nėra jokių produktų krepšelyje.

-12% nuolaida pirmam užsakymui
Prenumeruokite dabar, kad gautumėte nemokamą nuolaidos kupono kodą. Nepraleiskite progos!
    PRENUMERUOTI
    Ne, ačiū