Lipidinis odos barjeras

Epidermalinis barjeras yra viena iš svarbiausių epidermio funkcijų- apsaugoti orgnanizmą nuo neigiamų aplinkos veiksnių, mikroorganizmų patekimo ,išdžiūvimo ir pan. Svarbiausia barjero dalimi yra laikomas epidermio raginio sluoksnis ,kuris atlieka fizinę organizmo apsaugą.  90-ais XX a.metais buvo nustatyta, kad raginis odos sluoksnis turi sudėtingą struktūrą,kurioje labai svarbų vaidmenį atlieka specifiniai lipidai. Raginio sluoksnio lipidai skiriasi nuo odos riebalų lipidų ir savo sudėtimi ir galimybe sudaryti  ypatingas struktūras,lemiančias barjero patvarumą. Odos riebalus gamina riebalinės liaukos  o raginio sluoksnio lipidus sintetina keratinocitai diferenciacijos metu.  Dalyvaujant fermentams, vyksta lipidinio barjero “surinkimas”.

Paprastais žodžiais šnekant, hidropidas tai plika akimi nematoma plėvelė, tarsi odos “rubas”, kuris apsaugo odą nuo “išdžiūvimo”, bakterijų, virusų, infekcijų ir pan. Sutrikus jam prasideda aibė odos problemų ir vargina pakitęs odos vaizdas, jaučiamas diskomfortas.

Lipidinio barjero sudėtis:

  • Keramidai
  • Laisvosios riebiosios rūgštys
  • Cholesterolis ir jo esteriai

Kaip pasireiškia ir kaip atpažinti kai yra sutrikęs hidrolipidas?

Raginio sluoksnio  barjerinių funkcijų sutrikimas turi rimtas pasekmes ir astsipindi odoje pirmiausiai !

Pirmasis simptomas yra padidėjęs odos sausumas, odos raginio sluoksnio sustorėjimas, oda praranda vientisumą, yra tarsi „nelygi“ grublėta. Gali būti jautroka, greitai reaguojanti į bet kokius dirgiklius , tiek fizinius,tiek cheminius. Tokia oda gali ir niežėti, kelti diskomfortą, tapti bėrimų ir nusilpusio odos imuniteto, bei uždegimų pasekme. Pažeisto ar silpno hidrolipido oda yra linkusi raudonuoti.

Pagrindiniai faktoriai lemiantys lipidinį pažeidimą :

  • UV spinduliavimas
  • Imuninės reakcijos ,skatinančios laisvųjų radikalų atsiradimą
  • Faktoriai,įtakojantys lipidų sintezės sutrikimus
  • Agresyvios cheminės priemonės
  • Mechaniniai daugkartiniai odos pažeidimai
  • Klimato pasikeitimas ( žvarba, vėjas, šaltis ir pan.)
  • Ilgalaikis stresas

Odos barjero atstatymas – tai yra kompleksinė programa apimanti kelius etapus :

  1. Odos drėkinimas/ lipido atstatymas
  2. Maitinimas /ląstelių aprūpinimas būtiniausiomis statybinėmis medžiagomis
  3. Apsauga ir gydymas nuo odos pažeidimų
  4. Apsauga nuo laisvųjų radikalų.
  5. Atidėti reiktų visas stipresnes kosmetines priemones su rūgštimis, abrazyvais ir pan.
  6. Susilaikyti nuo stiprių prof.procedūrų
  7. Namų sąlygomis naudoti ne „paprastą „ drėkinamąjį kremą, o hidrolipidą atstatantį kosmetinį preparatą.

Laisvieji radikalai susidaro del UV spinduliuotės, imuninių organizmo procesų, žalingų įpročių ir pan. Odos apsaugai yra naudojami antioksidantai . Plačiausiai naudojami yra vit C, E, A. Taipogi  yra svarbu rinktis kosmetines priemones ypač atsakingai, orientuojantis į  švelnią, atstatomąją gydomąją kosmetiką , skirtą hidrolipido stiprinimui bei atstatymui ( augalinės kilmės omega : nakviša, agurklė ) pantenolis, hialuronas, niacinamidas B 3 ). Negydant ir neatstatant hidrolipido, gylėja ne tik prastėjanti odos išvaizda, stiprėja diskomfortas, kai jau nepadeda joks kremas, bet gali atsirasti ir dermatimas, nes tam yra  puikios sąlygos. Esant sunkesnei odos būsenai reiktų apsilankyti pas dermatologą, kosmetologą.

Išvada: Sveikas, nepažeistas odos vientisumas, hidrolipidas – yra viso ko pagrindas ir sveikos odos esmė.

p.s. dažniausiai kosmetika skirta hidrolipido stiprinimui būna pažymėta tokiais žodžiais : restore, repair, sos, deep hydratation, calm

Onmacabim NR drėkinamasis kremas normaliai/sausai odai SPF15, 50 ml

Kleraderm drėkinamasis revitalizuojamasis serumas su probiotikais, 30ml

Nėra jokių produktų krepšelyje.