Tretinoinas (arba Retinolis), tai – išviršiniam naudojimui skirta vitamino A forma, veikianti per odoje esančius retinoidų receptorius. Retinolis yra visų odos ląstelių funkcionavimo pagrindas. Jis veikia ląstelės branduolį, ir skatina ląstelių regeneraciją, bei atsinaujinimą.

Itin efektyvi priemonė prieš sunkiai gydomus bėrimus, pigmentacijos pakitimus bei raukšlių formavimąsi (bei jau esančias, susiformavusias raukšles).

Tiesą sakant priemonė tokia efektyvi, kad daugelis ją vadina „stebuklu”. Dėl savybių, skatinančių naujo kolageno gamybą odoje (kuris pakeičia seną, UV spindulių pažeistą kolageną) retinolis tikrai turi stebuklingų savybių, turint omenyje tai, kad labai nedaug preparatų, esančių rinkoje, gali pasiūlyti panašų (realų) poveikį.

Retinolis pakeičia „sugadintą” odą nauja, „normalia”, epidermis tampa lygesnis, poros mažesnės, raukšlės sumažėja arba išnyksta, apsilygina randeliai.
Tuo tarpu dermis tvirtėja, tampa storesnis, pagaminama daugiau kolageno skaidulų, nes retinolis stimuliuoja kolageno gamybą Todėl oda atrodo jaunesnė ir akivaizdžiai stangresnė.

Retinolio pilingai  yra plačiai naudojami   profesionaliai kabinetuose kaip  labai aktyvi procedūra keičianti odą , tiek namuose, tęstiniam odos atstatymui ir gydymui naudojami specialisto paskirti retinolio produktai  – kaip viena iš  efektyviausių  odos jauninimo, atstatymo,  odos „keitimo“ programa duodanti realius ir matomus rezultatus !

Retinolio poveikis odai priklauso nuo jo koncentracijos kosmetikos priemonėje. Kuo ji didesnė, tuo priemonė yra efektyvesnė.  Dermatologai ir kosmetologai naudoja šią aktyviąją medžiagą ir didesnėmis koncentracijomis (daugiau nei 0,5 proc.), įvertindami galimą šalutinį poveikį, odos jautrumą, sudirginimus ir pan.

Retinolio naudojimas:

Retinolio serumus ir kremus geriausia naudoti vakare, nes naudojant šią veikliąją medžiagą oda tampa jautresnė UV spinduliams, todėl reikėtų papildomai naudoti odos priežiūros priemones su SPF, ypač vasaros metu. Retinolis tinka ir jautriai odai, reikėtų atkreipti dėmesį tik į jo koncentraciją. Retinolį reikia pradėti naudoti palaipsniui, iš pradžių keletą kartų per savaitę, ir stebėti, kaip oda reaguoja. Jei nepastebima odos jautrumo, galima naudoti ir kasdien. Idealiausias laikas atlikti efektyviuosius retinolio pilingus yra nuo spalio iki kovo mėn, todėl tai ypač geras laikas stiprioms procedūroms, kad pavasarį pasitiktume ne tik atjaunėję,  bet ir išpręndę daugelį odos problemų,tokių, kaip:

  •  Raukšlės
  • Odos reljefo vientisumo problema
  • Odos tonuso gerinimui
  • Greitesniai odos regeneracijai
  • Randelių gludinimui
  • Pigmentacijos mažinimui ir gydymui
  • Persistuojančios aknės gydymui

Taigi išvada būtų tokia :

Retinolis yra visų odos ląstelių funkcionavimo pagrindas. Jis veikia ląstelės branduolį, t. y. genetinę informaciją, ir skatina ląstelių aktyvumą, stiprina odos imunitetą. Kuo didesnė jo koncentracija, tuo jis efektyvesnis. Tai gydytojų dermatologų , kosmetologų ir klientų numylėtinis ir favoritas tarp daugelio kosmetinių medžiagų.
Tai viena stipriausių veikliųjų medžiagų veikianti odą atjauninančiai !