Populiarusis vit C, pelnytai užsitarnavęs dideles simpatijas tarp daugybės klientų. Greitoji pagalba odai, ir jaunystės eleksyras! Vitaminų C ir E teigiamas poveikis visų pirma siejamas su žalingo saulės spindulių poveikio odai švelninimu. JAV mokslininkų atliktas tyrimas pagrindė apsauginį šių vitaminų poveikį nuo saulės. Nustatyta, kad vitaminas C gali padėti išvengti per ilgo buvimo saulėje įtakos odos vėžio rizikos padidėjimui. 400 mg vitamino E per dieną gali ne tik sumažinti neigiamą saulės spindulių įtaką, bet ir teigiamai veikia bendrą odos būklę bei gerina jos tekstūrą. C ir E vitaminai turi antioksidacinių savybių, todėl mažina laisvųjų radikalų bei taršos sukeliamą neigiamą poveikį.

Žmonės yra veikiami laisvųjų radikalų nuo cigarečių, oro taršos, dūmų, ultravioletinių spindulių. Vitaminas C yra svarbus kolageno gamybai, baltymo, kuris padeda žaizdoms gyti. Vitaminas C gerina geležies, iš augalinės kilmės maisto produktų, absorbciją ir ypač svarbus imuninei sistemai.  Būtent laisvųjų radikalų įtaka yra siejama su raukšlių atsiradimu ir „pagreitintu“ senėjimu. Didesnės koncentracijos vitamino C profilaktikai rekomenduojama naudoti nuo 25 metų – tokiame amžiuje ląstelės nustoja atsistatinėti taip efektyviai, kaip tai būna esant 18-20 metų amžiuje. Pasak garsaus biochemijos ir farmakologijos daktaro Danne Montegju Kingo, Vitaminas C – tai fibroblasto ląstelės „bosas“, kuris yra tikras kolageno gamybos fabrikas. Be askorbo rūgšties (vit C) fabrikas užsidaro, konvejerio juostos  (peptidai) priverstos sustoti, kolagenas daugiau negaminamas. Vitaminą C būtina gerti ir užtepti, esant lokaliam senatvės sindromui, kai kolageno sumažėja, kai oda nebespindi ir yra netolygios spalvos.

Vitamino C poveikis odai:

  • stimuliuoja odai svarbaus kolageno gamybą, nes be vit C nevyktų kolagenas nesigamina!
  • suteikia ląstelėms energijos Suvienodina odos spalvos vientisumą, gerina odos spalvą;
  • pašalina nuovargio „pėdsakus“ odoje pakankamai greitai;
  • antioksidacinis poveikis prieš laisvuosius radikalus teigiamai veikia kraujagysles ir kapiliarus, mažina jų trapumą, puikiai apsaugo nuo kuperozės, stabdo pigmentacijos procesus odoje, šviesina jau esančias pigmentines dėmes, greitina smulkių odos pažeidimų gijimą, naikina tamsius ratilus po akimis;
  • stipri pagalba prieš senėjimo procesą.

Vitamino C formos:

  • askorbo rūgštis – nestabili vitamino C forma, naudojama kosmetikoje dėl antioksidacinių ir odą šviesinančių savybių. Askorbo rūgštis kosmetikoje naudojama dažniausiai brandžiai odai skirtose priemonėse, taip pat serumuose, kurie skirti skaistinti odą ir šviesinti pigmentines dėmes, gali būti sutinkama šveitikliuose. Būdamas stiprus antioksidantas, vitaminas C pats labai greitai oksiduojasi. Askorbo rūgštis, be abejonės, pati efektyviausia vitamino C forma, bet efektyvios ir kitos formos (atitinkamos koncentracijos);
  • aliejuje tirpaus vitamino C derivatas, kuris būdamas didesnės ir efektyvenės koncentracijos nesukelia pašalinio poveikio. Vitamino C derivatas stabilizuojamas isopalmitine rūgštimi, dėl to tampa tirpus riebaluose. Dėl to vitamino C derivatas puikiai prasiskverbia į odą, kur atsiskiria paprastas vitaminuas C, kuris pradeda palaipsniui tikslingai veikti.

Vitaminas C greitina jungiamojo audinio metabolizmą. Procedūros su vitaminu C ir namie naudojamos tinkamos koncentracijos ir formos Vit C  kosmetinės priemonės garantuoja greitą ir iškart matomą gerą rezultatą, realią pagalbą „pataisyti odos defektus ir  pažadinti odą atsinaujinimui„.

Atsargiai su vitamino C kosmetiniu gaminiu, kuris parduodamas permatomuose buteliukuose. Pakuotė turi būti nepermatoma, tamsaus stiklo ar kitaip sauganti nuo šviesos poveikio. Nepamirškite, kad visi antioksidantai, tame tarpe ir grynas vitaminas C (askorbo rūgštis) bei kitos jo formos, greitai oksiduojasi, skyla bei praranda efektyvumą šviesos ir oro poveikyje. Todėl labai svarbu yra atsižvelgti ne tik į pakuotes (tamsios, orui nepralaidžios) bet ir nepamiršti, kad efektas yra tiesiogiai susijęs su tuo, kiek Vit C yra produkte! Jei dozė profilaktinė, tuomet bus nuo 2-6 %,  jei gydomoji – terapinė, turėtų būti ne mažiau 7,5-15 %, profesionaliose  procedūrose naudojama virš 20-30 % vit C. Efektas tiesiogiai priklauso nuo veikliosios medžiagos kiekio produkte, panašiai, kaip su vaistais. Tinkamą Vit C % padės jums pasirinkti  specialistas, pagal jūsų odos būklę ir esamas problemas. Tarp daugybės kitų kosmetinių priemonių, visada ant lentynėlės turėtų stovėti vitaminų “karalius” Vit C, kuris visada pagelbės bet kuriai odai.