Dehidratuota oda yra laikina odos būklė, su kuria gali susidurti žmonės, turintys bet kurį odos tipą. Su dehidratuotos odos problema susiduria daugybė  žmonių .Dehidratuota oda – tai  yra odos būsena, kai giluminiams odos sluoksniams itin trūksta vandens, dėl tokios pažeistos apsauginės odos funkcijos oda netenka daugiau vandens nei įprastai. Tuomet oda pasidaro netolygi, pilkšvo atspalvio,šiurkšti, gali jaustis tempimo jausmas. Dėl šių simptomų daugelis tiki mitu, kad dehidratuota odos būklė yra būdinga sausam odos tipui. Bet iš tikrųjų dėl drėgmės trūkumo gali nukentėti tiek normali ar riebi oda.

Kaip tai vyksta? Sulėtėjus limfotakai, kraujotakai, keičiantis  lipidų struktūrai, epidermis gauna  vis mažiau drėgmės, ko pasekoje ir nukenčia odos išvaizda. Taip atsitinka dėl daugybės priežasčių :

  • įvairių vidaus organų ligų,
  • neteisingai pasirinktų kosmetikos priemonių,
  • piktnaudžiavimo saulės voniomis be apsauginių kremų.
  • rūkymo

„Odos dehidratacija ypač dažnesnė vyresniame amžiuje, nes nuo trisdešimties metų derma taip gerai nebesulaiko drėgmės, odos drėgmės balansą išbalansuoja šarminiai produktai, agresyvios kosmetinės priemonės, kiti išoriniai dirgykliai.

Tinkamas drėgmės balansas odoje yra būtina sąlyga sveikai ,gražiai ir jaunatve spindinčiai odai !