Vyrų odos tekstūra yra kitokia nei moterų. Didesnis testosterono kiekis lemia tai, kad vyrų oda yra storesnė  bei šiurkštesnė ir joje daugiau kolageno. Dėl didesnio kolageno kiekio vyrų veido oda gali atrodyti net 15 metų jaunesnė nei to paties amžiaus moterų veido oda, nes odos senėjimo procesai yra susiję su kolageno kiekio mažėjimu.

Dėl plaukuotumo vyrų oda labiau apsaugota nuo šalčio ir nuo bakterijų, todėl yra sunkiau pažeidžiama. Vyrų  odai būdingas ir mažesnis jautrumas. Kita vertus , vyrai per odą pašalina daugiau prakaito. Stipriosios lyties atstovų  odai dažniausiai  būdingos didelės poros ir didesnis išskiriamo serumo kiekis. Todėl vyrų oda dažnai yra riebesnė. Pvz.paauglystėje jauni vyrai yra labiau linkę į tokias odos problemas, kaip aknė. Ryškesni  yra ir aknės paliekami randai.

Ar vyrai prižiūri savo odą ?

Skutimasis – turbūt  yra pagrindinė vyrų grožio procedūra. Kai kada vyrai turi vieną mėgstamą ar jiems patogų skutimosi būdą ir nekeičia jo metų metus. Tačiau jei po kiekvieno skutimosi atsiranda odos jautrumas, įbrėžimų, įpjovimų ar vėliau įauga plaukeliai atėjo metas pokyčiams !

Skutimosi priemonės, veido bei paakių  kremai, dezodorantai ir plovikliai vyriškai odai tikrai patiks ir į kasdieninį higienos ritualą jau bus žiūrima labai palankiai.