Hialurono rūgštis yra natūrali mūsų organizmo sudedamoji dalis, kurios didžiausią kiekį galima aptikti odoje. Tai yra viena svarbiausių tarpląstelinės medžiagos sudedamųjų dalių. Hialuronas turi ypatybę išlaikyti didelį kiekį vandens. Savyje hialurono rūgštis gali talpinti net tūkstantį kartų didesnę vandens masę negu jos pačios masė. Todėl hialuronas yra labai svarbi medžiaga, kuri užtikrina odos ir kitų audinių drėgmę. O juk drėgmė suteikia gyvybingumą, elastingumą ir jaunatviškumą !

Verta atkreipti dėmesį  tai, kad jau maždaug nuo 25-ųjų gyvenimo metų šios medžiagos sintezė organizme ima lėtėti ir tai sukelia įvairių problemų, kurios gali turėti neigiamos įtakos išvaizdos pokyčiams: oda praranda stangrumą, drėgmę, papilkėja; ima kamuoti sąnarių problemos (darosi sunkiau judėti, jaučiamas skausmas); vargina akių sausumas, paraudimas ir t.t.

Kosmetikos priemonės (geros sudėties kremas, serumas ar kt.) bei aukštos kokybės maisto papildai (kapsulės, skysta forma ar pan.), sudėtyje turintys hialurono rūgšties, yra tas ginklas, kuris gali išsaugoti jaunystę, puikią, sveiką išvaizdą, audinių ir organų elastingumą ir tinkamą drėkinimą.

Hialurono poveikis odai labiausiai priklauso nuo molekulės dydžio. Kuo mažesnė hialurono rūgšties molekulė, tuo giliau skverbiasi į audinius.