Rožinė- tai gana dažnai pasitaikanti odos liga. Skaičiuojama, kad apie 45 milijonus žmonių pasaulyje yra paveikti šios ligos. Rožinė dažniausiai pasitaiko tarp vidutinio ir vyresnio amžiaus asmenų (30-60 metų). Nors moterys serga iki trijų kartų dažniau, tačiau vyrams liga būna sunkesnė.

Rožinė (rosacea) – tai lėtinė odos būklė, kurios metu dažniausiai pažeidžiama centrinė veido dalis. Liga apibūdinama dviem klinikiniais komponentais: kraujagyslių pakitimai, siejami su pastovia ar protarpine veido eritema ( uždegimu) ir raudoniu, ir į akne panašus bėrimas, kuriam būdinga mazgeliai, pūlinėliai, cistos, riebalinių liaukų išvešėjimas.

Priežastys, sukeliančios rožinę, nėra iki galo išaiškintos. Veido paraudimą, susijusį su rožine, sąlygoja padidėjęs paviršinių kraujagyslių skaičius ir kraujo pritekėjimas į veido kraujagysles. Be to, kraujagyslių išsiplėtimas( normali reakcija į šilumą) sergantiems rožine būna labiau išreikštas. Nei riebalų išskyrimo nei odos mikrofloros pakitimų sergant šia liga nebūna. Manoma, kad rožinės atsiradimui  įtakos gali turėti padidėjęs kiekis plaukų folikuluose gyvenančių erkučių  Demodex folliculorum ir Demodex brevis, tačiau ir tai nėra įrodyta. Taip pat ji dažnesnė tiems, kurių veidas greit parausta nuo šilumos, aštraus maisto, alkoholio ar emocinio streso. Nervinė įtampa čia vaidina nemažą vaidmenį.

Sergant rožine, svarbu vengti paūmėjimą provokuojančių veiksnių,tokių kaip karštis, aštrus, karštas maistas, karšti gėrimai, saulė ir kt. Esant rožinei, reikia naudoti švelnias ir spec. veido valymo,bei priežiūros priemones, vengti dirginačių medžiagų, naudoti priemones nuo saulės.