Dehidratacija

Odos senėjimo požymiai, tokie kaip: raukšlės, odos sausumas ar pigmentacija – dažnai atsiranda dėl dehidratacijos. Suaugusio žmogaus kūną sudaro apie 60% vandens (vyrų apie 60%, moterų apie 55%). Jeigu organizmas netenka dviejų trečdalių vandens, atsiranda pavojus žmogaus gyvybei. Vandens kiekis organizme yra susijęs su senėjimo procesu. Vaikų kūną sudaro didesnė dalis vandens negu suaugusiųjų žmonių. Ląstelės su amžiumi prarandą gebėjimą absorbuoti vandenį. Žmogaus organizmas ties 40 metais praranda gebėjimą absorbuoti vandenį bei išskirti odą apsaugančius riebalus. Kuo stipresnė dehidratacija, tuo greitesnis senėjimo procesas.

Tarpląstelinis skystis ir ekstraląstelinis skystis Organizme esančio vandens net 65% procentai sudaro intraląstelinį skystį (ICR), tačiau senstant organizmui jo mažėja.

Ekstraląstelinis skystis (EFC) -tai vanduo esantis už ląstelės ribų. Jį sudaro tarpląstelinis skystis, kraujo plazma ir limfa. Ekstraląstelinį skystį sudaro tik 35% organizmo vandens. Viena iš pagrindinių senėjimo priežasčių yra ląstelių dehidratacija. Organų ir ląstelių veikla priklauso nuo organizme esančio vandens kiekio ir kūno temperatūros, todėl ne mažiau svarbu, jog kūno temperatūra būtų 36.5~37.5℃

Jeigu kūno temperatūra organizme sumažėja, tuomet vandes absorbcija į ląsteles suprastėja. Ekstraląstelinio skysčio (EFC) perteklius gali sukelti ląstelių dehidrataciją ir paskatinti senėjimo procesus. Norint palaikyti tinkamą balansą tarp intraląstelinio ir ekstraląstelinių skysčių, mūsų organizmui reikalinga šiluma. Tad palaikant tinkamą kūno temperatūrą, ląstelės geriau absorbuoja vandenį ir taip yra atitolinami senėjimo procesai.

Ląstelių regeneracijos paslaptis – pridrėkintos ląstelės!

Esant drėgmės trūkumui, ląstelėse pradeda kauptis įvairios metabolizmo proceso liekanos (blogosios atliekos), todėl suletėja jų regeneracijos procesas. Taigi  norint užtikrinti tinkamą ląstelių regeneraciją yra svarbu palaikyti reikiamą drėgmės lygį.

Kas yra akvaporinai?

Akvaporinai kitaip vadinami – vandens kanalais. Tai ląstelių membranose esantys baltymai, kurie palengvina vandens transportavimą į ląstelę ir iš jos. Esant aktyviems akvaporinams sklandžiai vyksta vandens mainai, ko pasekoje, oda yra geriau pridrėkinama.

Odos dehidratacija

Odos dehidratacija – viena iš dažniausiai pasitaikančių odos problemų. Gaila, tačiau daugelis žmonių nežiūri į tai rimtai kol dehidratacija neišprovokuoja odos jautrumo, pleiskanojimo, raukšlių, aknės ar kitų problemų. Šios matomos odos problemos yra dehidratacijos pasekmės.

Dehidratacijos sukeliamos odos problemos

Vandens trūkumas slopina metabolizmo procesus ir sutraukia kraujagysles, dėl to odą pasiekia mažiau maistinių medžiagų. Esant drėgmės trūkumui, silpnėja naturalus drėkinamasis faktrorius (NDF), galiausiai yra pažeidžiami odos apsauginiai barjerai, kurie apsaugo odą nuo vandens netekimo. Raginiame odos sluoksnyje sutrikdomas proteazės fermento aktyvumas, kuris skaido raginiame sluoksnyje esančius baltymus. Proteazė negali tinkamai funkcionuoti, dėl to odos raginis sluoksnis sustorėja. Dėl negyvų odos ląstelių pertėkliaus, šviesa negali tolygiai išsisklaidyti ant odos paviršiaus, tad oda atrodo blyški ar papilkėjusi.

Dehidratacijos požymiai

 • Šaltis, vėjas, sausas oras pažeidžia apsauginius odos barjerus. Odoje sumažėjus drėgmės lygiui gali pasireikšti tempimo jausmas.
 • Odos atsinaujinimo procesas vyksta kas 28 dienas, tačiau esant dehidratacijai šis procesas gali suletė
 • Esant negyvų ląstelių pertėkliui ant odos paviršiaus, net užtepus drėkinantį kremą, galima pastebėti šerpėtojimą.
 • Dėl negyvų ląstelių sutrikusio nusisluoksniavimo gali būti užblokuojamos odos poros, sebumas nebegali pasišalinti.
 • Dėl užsilaikusio sebumo gali atsirasti uždegiminis procesas ir pradėti vystytis aknė.
 • Esant nepakankamam drėgmės kiekiui gali atsirasti dehidratacijos raukšlelės, kurios pirmiausiai gali pasimatyti akių ir lūpų zonose, kur oda yra plonesnė ir jautresnė.
 • Dehidratuota oda tampa mažiau elastinga, žandikaulio linijos praranda savo formą, o nasolabialinė raukšlė tampa gilesnė.

 

Rekomenduojami ypač greitai drėgmės balansą atkūriantys produktai:

https://soderma.lt/preke/thesera-hydroglow-cell-serumas-200-ml/

https://soderma.lt/preke/g-m-collin-hydramucine-optimal-drekinantis-kremas-50-ml/

https://soderma.lt/preke/cebelia-raminantis-kremas-gelis-extreme-care-75-ml/

https://soderma.lt/preke/obagi-serumas-su-vitaminu-b3/

Thesera Hydroglow cell kremas, 100ml

Nėra jokių produktų krepšelyje.

-15% nuolaida pirmam užsakymui
Prenumeruokite dabar, kad gautumėte nemokamą nuolaidos kupono kodą. Nepraleiskite progos!
  PRENUMERUOTI
  Ne, ačiū