Elektroporacija

Šiuo metu kosmetologijoje yra pakankamai metodų, kaip įvesti medžiagas į odą: tiek injekcinių (mezoterapinių), tiek ir neinjekcinių. Elektroporacija, dar vadinama mezoterapija be adatos, yra paprastas, efektyvus ir neskausmingas fizioterapijos metodas.

Elektroporacija yra fizinis, o ne biocheminis metodas, ir tai sudaro sąlygas plačiam jo pritaikymui.  Metodo kūrėjas yra dr. Eberhardas Neumannas, profesorius ir daktaras, atlikinėjęs genetinės inžinerijos tyrimus. Tokių tyrimų metu 1970-aisiais Bielefeldo universitete, Vokietijoje, jis atrado būdą kaip perkelti DNR į ląsteles ir pavadino jį elektroporacija.

Procedūroms naudojama elektros srovė, kurios dažnis yra 5–100 Hz, o jos bipolinio impulso forma panaši į tarpneuroninių impulsų. Ši forma yra labiau fiziologiška, todėl jos poveikis yra gerai toleruojamas, priešingai nei kitų impulsų formų (pvz., kvadratinės bangos forma sukelia poliarizacijos reiškinį, kurio pasekmė gali būti audinių apdeginimas).  Aukštos įtampos impulsai grįžtamai padidina ląstelių biomembranų pralaidumą, membranoje susidaro poros.

Šių porų dydis (vidutinis skersmuo yra apie 0,5 nm) yra pakankamas, kad net ir medžiagų makromolekulės patektų į ląstelę.  Bilipidinės membranos elektroporacijos teorija teigia, kad membranoje vyksta vietinė restruktūrizacija, dėl kurios susidaro kiauryminiai vandens kanalai. Elektrinis laukas tiesiog spaudžia makromolekules į ląstelę.  Tuo pat būdu į ląstelę patenka ir kitos molekulės, nedidesnės nei 15 000 Da, tokios kaip elastinas, kolagenas, hialurono rūgštis, vitaminai ir amino rūgštys bei botulino toksino analogai.

Į instrumento antgalio mikrotinklelį tiekiama užprogramuoto dažnio srovė (priklausomai nuo programos). Kosmetologas judina antgalį apskritiminiais judesiais, neatitraukiant nuo odos, ir pamažu didina srovės galią. Kai klientas procedūros vietoje pradeda jausti dilgčiojimą ar vibraciją, galia daugiau nebedidinama. Procedūros metu siunčiami elektriniai impulsai ir vibracijos: pirmieji sudaro sąlygas medžiagoms prasiskverbti į ląstelę, o antrosios, stimuliuodamos tam tikrus receptorius (Merkel ląsteles), prisideda prie kraujagyslių susidarymo, audinių regeneracijos ir ląstelių aktyvumo didėjimo, ypač fibroblastų, gaminančius naują kolageną, ir makrofagų, „valančių“ odą.

Procedūros trukmė apie 60 minučių. Minimalų kursą sudaro 6–8 procedūros, atliekamos kas savaitę, vidutinis kursas yra 10–12 kassavaitinių procedūrų, palaikomosios procedūros atliekamos 1 kartą per 1–2 mėnesius.

Elektroporacijos priemonės:

  • Drėkinamieji preparatai.
  • Vitaminai.
  • Ląstelių aktyvatoriai (medžiagos, stiprinančios ląstelių išorinį ir vidinį metabolizmą).
  • Kraujo ir limfos cirkuliacijos stimuliatoriai.
  • Medžiagos, turinčios įtakos melanino apykaitai ir plaukų folikulams.
  • Lipolitikai (medžiagos, kurios naikina riebalinių ląstelių membranas).

Elektroporacijos skirtumai nuo kitų metodų

Mezoterapija suprantama kaip intraderminio  įvairių (medicininių, gydomųjų, kosmetinių)  medžiagų įvedimo tiesiai į patologijos zoną technika, taip tikslingai paveikiant tą konkrečią zoną.  Skirtingai nuo mezoterapijos, elektroporacija yra neinvazinis, atraumatinis, gerai klientų toleruojamas metodas, nekeliantis infekcijos rizikos. Čia vartojamų medžiagų asortimentas yra daug platesnis, todėl metodą galima naudoti  sprendžiant   įvairias estetines ir dermatologines problemas. Pavyzdžiui, tradicinė mezoterapija negarantuoja medžiagos patekimo į ląstelės vidų, o elektroporacijos metu tai įmanoma. Be to, šis metodas leidžia kontroliuoti tiek įsiskverbimo gylį, tiek įvedamo preparato kiekį.

Skirtingai nuo elektroforezės, kai į odą įvedamos mikromolekulinės medžiagos, elektroporacijos pagalba galima įvesti makromolekulinius preparatus. Be to, elektroporacijos metu medžiagos patenką į ląsteles greičiau. Fonoforezė neleidžia įvesti didelio medžiagos kiekio, įvedama tik iki 3% vienos procedūros metu.

Elektroporacija gali būti derinama su kitomis grožio procedūromis: radijo dažnio liftingu, veido šveitimu, foto ir lazerio terapija, užpildų įvedimu. Elektroporacijos metodas efektyvus antisenėjimo terapijoje, šalinant odos defektus, formuojant kūno linijas, trichologijoje, todėl suteiks malonumo tiek pacientui, tiek ir šią techniką naudojančiam specialistui.

Nėra jokių produktų krepšelyje.

-15% nuolaida pirmam užsakymui
Prenumeruokite dabar, kad gautumėte nemokamą nuolaidos kupono kodą. Nepraleiskite progos!
    PRENUMERUOTI
    Ne, ačiū